Novinky

Informačné a digitálne technológie 2021

 

UCK

Digitálne technológie a inovácie nie len v IT sektore sa stávajú našou každodennou súčasťou života.

Situácia okolo pandémie COVID – 19 nás stále viac núti využívať elektronické služby a najmodernejšie IT technológie.

❗️ Preto nastal čas na zmenu ❗️

V prípade ak sa v súčasnej situácií cítiš byť:

  • ohrozený stratou zamestnania,
  • nenašiel si sa, alebo ťa nenapĺňa tvoja pracovná profesia,
  • nevidíš svoju budúcnosť ani v kariérnom raste,
  • cítiš potrebu napredovať,
  • prišiel si o zamestnanie,

ponúkame Ti možnosť vstúpiť do „Sveta informačných a digitálnych technológií“.

Posuň sa vpred a zmeň svoju budúcnosť k lepšiemu!

Práve rok 2020 bol ten, ktorý zmenil stratégiu a plánovanie viacerých spoločností, ktoré boli nútené prejsť na prácu do online priestoru.

Veľké množstvo spoločnosti začalo využívať prácu na diaľku (home office), čo vyžaduje aj zo strany zamestnanca sa sústavne rozvíjať a prijímať nové poznatky zo sveta IT technológií.

Predpokladá sa, že do 2 rokov zanikne vo svete viacero pracovných pozícií, ktoré budú vedieť nahradiť novými modernými technológiami. Pravdepodobne pôjde o nízkokvalifikované pracovné pozície.

Do popredia sa dostanú pracovné pozície súvisiace s robotizáciou, špecialisti v oblasti digitálneho marketingu a stratégie, špecialisti na robotické stroje, vývojári softvérov a aplikácií, špecialisti na sociálne siete a v neposlednom rade sieťoví administrátori. Práca sieťového administrátora sa stáva kľúčová pre biznis ako taký. Správca siete, ktorý sa tiež nazýva sieťový administrátor komplexne overuje a nastavuje parametre počítačových sietí, operačných systémov a počítačov. Sieťový administrátor je jedna z najdôležitejších pozícií pre fungovanie chodu spoločnosti.

Univerzitné Centrum Košice neustále napreduje v oblasti inovácií, digitálnych a sieťových technológií. Uvedomujeme si nevyhnutnosť zameriavania sa na tvorbu inovatívnych riešení a naše vzdelávanie je zamerané na prípravu ľudí, ktorí chcú vstúpiť do sveta digitálnych technológií a budú pripravení využiť svoje poznatky v praxi nie len v IT spoločnostiach či už na Slovensku alebo v zahraničí.

Vzdelávaj sa a získaj medzinárodne uznávanú certifikáciu, ktorá sa stáva vstupenkou pre prácu v IT spoločnostiach!

Využi možnosť absolvovať vzdelávanie Cisco sieťové technológie a začni pracovať ako sieťový špecialista CCNA na Slovensku alebo kdekoľvek vo svete.

IT spoločnosti na Slovensku ako aj v zahraničí ponúkajú viacero pracovných pozícií s nadštandardným platovým ohodnotením, ktoré môžeš získaním certifikácie obsadiť.

Čo získaš kurzom Cisco sieťové technológie?

  • potrebnú kvalifikáciu v oblasti Cisco sieťových technológií, ktorá je potrebná pre uplatnenie sa v IT sektore,
  • všetky IT spoločnosti pracujú prevažne s Cisco zariadeniami, preto certifikácia od spoločnosti Cisco je vítaná a je prvým kľúčovým krokom k získaniu zamestnania v danej oblasti,
  • nájdeš uplatnenie nie len vo veľkých medzinárodných IT spoločnostiach, ale aj ako administrátor počítačových sietí v malých a stredne veľkých firmách,
  • okrem teoretického vzdelávania absolvuješ veľké množstvo praktických cvičení, ktoré ťa dostatočne pripravia na prácu sieťového administrátora.

Pracovné pozície, ktoré môžeš obsadiť získaním certifikácie od spoločnosti CISCO, napríklad:

Junior Network Administrator – od 900 € / mesiac + variabilná zložka mzdy + benefity

Správca pre systémy – podpora systémovej prevádzky – od 1300 € / mesiac

Senior Network Support Engineer – od 1800 € / mesiac

Sieťový špecialista LAN / WAN – od 2400 € / mesiac

Sieťový a systémový administrátor – od 1500 € - 2000 €/ mesiac

IT spoločnosti ponúkajú pracovné pozície s nadštandardným platovým ohodnotením od cca 900 € - 2400+ €.

V prípade ak daná spoločnosť vyžaduje certifikáciu na vyššej úrovni ako je CCNA a to CCNP, vieš sa v našom stredisku certifikovať aj na úroveň CCNP!

V Univerzitnom Centre Košice získaš jedinečné nenahraditeľné praktické skúsenosti pre prácu na zariadeniach od spoločnosti CISCO, ktoré sa používajú na celom svete.

Späť